

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 500 mA |
| Color | Green |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 2759
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07373
Ext.Price$0.07373
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07373 | $0.07373 |
| 10 | $0.06619 | $0.66190 |
| 50 | $0.05942 | $2.97100 |
| 100 | $0.05304 | $5.30400 |
| 500 | $0.04734 | $23.67000 |
| 1000 | $0.04149 | $41.49000 |
| 3000 | $0.03636 | $109.08000 |
